Wybór ekipy remontowej

1 545

Kiedy planujemy remont mieszkania lub przygotowujemy się do wykończenia budowanego domu, należy dokonać wyboru ekipy remontowej. Niewiele osób potrafi samodzielnie wyremontować pomieszczenia, zatem fachowcy od takich zadań mogą być na wagę złota. Jak się okazuje, znalezienie dobrej grupy robotników nie jest takie proste, a dobra ekipa to połowa sukcesu przy remoncie lub wykończeniu.

Podstawową sprawą jest zaplanowanie, co trzeba wykonać, ustalenie budżetu i wybór odpowiednich ludzi. Można wtedy skorzystać z rad sąsiadów, znajomych czy rodziny. Być może ktoś wykonywał prace remontowe w ich mieszkaniu i mogą polecić fachowców. Innym sposobem jest poszukiwanie ekipy w internecie lub gazetach z ogłoszeniami. Podstawą są referencje danej ekipy. Warto prześledzić ich opinie np. na forach, w grupach dyskusyjnych czy na stronach internetowych danej firmy. Można poprosić o namiary do poprzednich inwestorów i wypytać ich o daną firmę, jakość pracy, pracowników. Warto sprawdzić kilka firm, by wybrać tę odpowiednią.

Rido81/bigstockphoto.com

Poważna firma na poziomie, zanim poda cenę, zrobi bezpłatny kosztorys remontu. Warto zwrócić uwagę, jak przebiegają negocjacje. Poważna firma nie będzie ustalać szczegółów przez telefon. Dojdzie do spotkania na miejscu, gdzie przeprowadzony ma być remont. Dopiero po oględzinach fachowcy wycenią pracę i przedstawią swoje warunki.

Podczas spotkania należy dowiedzieć się, czy firma posiada odpowiedni sprzęt, wypytać, jakie ma doświadczenie, czy wystawia rachunki lub faktury. Ważną sprawą jest także to, czy jest gwarancja na wykonane usługi.

Jak już ustalimy cenę i zakres prac, należy podpisać umowę, w której zawarte będą koszty, czas wykonania, co ma być wykonane oraz ewentualna kara za nie dotrzymanie warunków umowy. Jest to bardzo ważny element, gdyż chroni interesy obu stron.

Na remoncie nie warto oszczędzać. Lepiej wybrać droższą, a porządną ekipę, która posiada kwalifikacje i umiejętności do wykonania prac. Dotyczy to jednak nie tylko ekipy, ale także materiałów. Wykluczamy wtedy nieprzyjemne niespodzianki w trakcie remontu i po nim. Należy pamiętać, że na każdym etapie remontu należy sprawdzić, jak wygląda jakość prac i w przypadku problemów żądać poprawek.

Podobne artykuły

1 Komentarz

  1. Mateusz 2 grudnia 2020 o 10:36

    To bardzo ważna kwestia, aby spotkać się już na miejscu remontu, aby fachowcy mogli określić zakres prac, ich przebieg i ewentualne koszty. Tylko w taki sposób można zaplanować dobrą współpracę z wybranymi wykonawcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *