Ozonowanie mieszkań

0 132

Higieniczne i świeże mieszkania można uzyskać za sprawą nowoczesnych metod odświeżania. Jedną z nich jest ozonowanie, dzięki któremu można pozbyć się brzydkich zapachów oraz krążących w powietrzu bakterii.

Samo sprzątanie nie zawsze zapewnia pełen efekt, bo trudno jest usunąć wszystkie wirusy i alergeny, używając tylko zwykłych środków czyszczących. Ozonowanie zyskuje coraz szersze grono zwolenników i pozwala znacznie skuteczniej usunąć grzyby oraz bakterie, a nie pozostawia drażniącego zapachu jak np. chlor. Metoda ozonowania mieszkania jest bezpieczna dla człowieka oraz środowiska naturalnego. A szybki rozkład cząsteczek umożliwia łatwą dezynfekcje całego domu.

Theda Alexandra/bigstockphoto.com

Wielu z nas zna te problem, gdy w rogach ścian zalegają się nieestetyczne grzyby, które bardzo trudno jest usnąć. Pojawiają się one, gdy w pokoju jest zbyt duża wilgotność, ściany są niedocieplone lub jest zła wentylacja w pomieszczeniu. Zarodniki grzybów powodują odrastania grzybów, które negatywnie wpływają na zdrowie mieszkańców, powodując bóle głowy, nudności oraz kaszel. Bardzo kłopotliwa może być również pleśń, która najczęściej rozwija się w wilgotnej łazience, może też zaatakować książki. Po ozonowaniu mieszkania wszystkie zarodniki grzybów i pozostałości pleśni zostają trwale zniszczone, co daje pewność, że nie pojawią się one ponownie w odnowionym mieszkaniu.

Każda cząsteczka ozonu zawiera 3 atomy tlenu, dzięki czemu ten niebieski gaz jest bardzo aktywny chemicznie. Silnie wynika w meble, zwłaszcza te tapicerowane oraz dywany i inne domowe tekstylia, niszcząc wszystkie grzyby, baterie oraz wirus za sprawą silniej reakcji chemicznej. Po ozonowaniu znikają nieprzyjemne zapachy, mieszkania staje się czyste i świeże. Ozon szybko się rozpada na dwuatomową cząsteczkę tlenu, która jest niegroźna dla ludzi. Niemniej po zabiegu wskazane jest dokładne przewietrzenie wszystkich pomieszczeń, by z przyjemnością korzystać z czystości każdego pokoju.

 

 

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *