Kuchnia ze skosami

0 99

Urządzanie mieszkania to wyzwanie. Niemałe, bo przecież kosztuje dużo pieniędzy – szczególnie kuchnia. O ile zaprojektowanie jej w standardowym mieszkaniu nie jest specjalnie trudne, o tyle problem może pojawić się, gdy w lokalu znajdują się skosy. Są one, co prawda, urokliwe, jednak mogą okazać się niezbyt funkcjonalne. A przecież w kuchni funkcjonalność ma fundamentalne znaczenie. Jak sobie z tym poradzić?

Otwarta kuchnia

Urządzanie kuchni w pomieszczeniach ze skosami nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka aspektów, które wydawałoby się, nie mają aż takiego znaczenia. A jednak, kuchnia zamknięta w standardowym mieszkaniu zda egzamin, ale w takim ze skosami niestety nie. Będzie wyglądać na małą i ciasną a dostęp do światła dziennego będzie znacznie ograniczony. Uwierz – nie chciałbyś tego. Dlatego postaw na otwartą przestrzeń. Połącz kuchnię z dużym pokojem. Wówczas stanie się ona dużo bardziej przestronna, klimatyczna, a co ważne, również jaśniejsza.

Przemyślana zabudowa

Wiadomo już, że kuchnia, w której panują skosy, powinna być otwarta, aby zyskać na przestrzeni i świetle. Warto się zatem również zastanowić jak to zrobić, aby komponowała się ona z resztą mieszkania. Ważnym aspektem będzie tutaj zabudowa, która musi ukrywać wszystko, co mogłoby tworzyć wrażenie nieporządku. A zatem wybierając ją pamiętaj o tym, by miała wiele zamykanych schowków, szafek, szuflad itd. Najlepiej, aby zabudowa była stosunkowo prosta – skosy będą przyciągać uwagę, dlatego, by uniknąć uczucia chaosu, dobrze jest postawić na jednolite umeblowanie.

Kształt zabudowy

Najwygodniejsza, ale również najładniejsza będzie zabudowa w kształcie litery U bądź L. Jeśli przestrzeń jest wystarczająco duża, można postawić również wyspę. Jednak w przypadku, gdy metraż jest niewielki, lepiej tego nie robić, by nie tracić cennej przestrzeni i nie uzyskać efektu ciasnoty.

Meble na wymiar

Niewiele marketów budowlanych ma w swojej ofercie meble, które dostosowane byłyby wymiarem i kształtem do konkretnego skosu – mowa tu w szczególności o szafkach wiszących. Nie są one, co prawda, koniecznością, ale po pierwsze, stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania, a po drugie, kuchnia bez zabudowy wiszącej może wydawać się pusta. Można je zastąpić wysoką zabudową pod sufit, ale tak czy inaczej, w standardowym sklepie meblowym prawdopodobieństwo znalezienia szafy czy szafki idealnie pasującej pod konkretny skos, jest naprawdę znikome. Dlatego warto udać się do stolarza, który wymierzy, doradzi i zaproponuje rozwiązanie doskonałe dla Twojej kuchni.

Projektowanie kuchni ze skosami jest trudne, dlatego warto skorzystać z rad profesjonalnych projektantów. W końcu to pomieszczenie, szczególnie w mieszkaniach na wynajem, jest kluczowe. Najemcy, podczas oglądania lokalu, zwracają ogromną uwagę m.in. na to, jak wygląda miejsce, w którym będą przygotowywali sobie posiłki. Kuchnia jest wizytówką mieszkania, zapowiedzią wielu pięknych chwil spędzonych na przygotowywaniu wspólnie posiłków, szykowaniu świąt czy niezapomnianej nauki gotowania z dziećmi. Ona po prostu musi być urządzona w sposób zarówno ładny, jak i funkcjonalny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *