Kącik jadalny w mieszkaniu na wynajem

0 82

Kącik jadalny to ważne miejsce w każdym domu. Możne je zorganizować nawet na niewielkiej przestrzeni. Ponadto koszt nie musi być wysoki, gdy taki kącik tworzymy w wynajmowanym mieszkaniu. Dobrze zaprojektowany kącik jadalny nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, ale zapewni wygodny punkt do wspólnej celebracji posiłków. Poniżej kilka pomysłów na aranżację.

Blat przymocowany do ściany

Coraz popularniejsza opcja, która sprawdza się w małych mieszkaniach. Dobry wybór kuchennych blatów pozwoli dopasować taki element również poza kuchnią. Prosta instalacja i niewysoka cena pozwoli w kilka chwil stworzyć mikrojadalnię w dotychczas niewykorzystywanym miejscu w kuchni lub w salonie. Takie rozwiązanie sprawdza się jednak dla maksymalnie trzech osób. Co ważne, gdy miejsca w mieszkaniu jest bardzo mało, blat kuchenny może być składny i pełnić rolę stołu tylko w razie potrzeby.

 

Kuchenna wyspa

Pokój z aneksem kuchennym można ciekawie zaaranżować za pomocą wyspy, która również może pełnić funkcję kącika jadalnego. W tym celu sprawdzą się wyższe krzesła lub hokery. Nowoczesna aranżacją z pewnością sprzyjać będzie wspólnemu spędzaniu czasu na jadalnej wyspie.

Parapet jako stół

Przedłużenie parapetu pozwoli w jednej chwili stworzyć nietypowe miejsce na rodzinne posiłki. Obiad z pięknym widokiem na okolice będzie czystą przyjemnością. Dodając do tego kilka kwiatów można mało funkcjonalną strefę w mieszkaniu przekształcić w wyjątkowy kącik jadalny.

Mikrostół w wydzielonej strefie

Najtańszą opcją na kącik jadalny w wynajmowanym mieszkaniu jest składany mały stół, który w dowolnym momencie może stać się wygodnym miejsce na celebrację obiadu lub kolacji. Taki stół można ustawić przy sofie lub dostawić krzesła i cieszyć się z nowego miejsca w mieszkaniu.

Nowoczesny kącik jadalny zapewni komfort i pozwoli stworzyć rodzinną atmosferę podczas codziennych posiłków. Warto też zadbać o dodatki jak np. aromatyczne świece czy świeże kwiaty. Obecne trendy wnętrzarskie to przede wszystkim minimalizm, czyli prosty drewniany stół i wygodne krzesła. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie dodatkowego oświetlania nad stołem, aby doświetlić to miejsce.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *