Zlewozmywak – co warto wiedzieć?

0 45

Wybór zlewozmywaka do kuchni pozornie wydaje się być bardzo prosty. Jednak czasy jednolitych produktów odeszły do lamusa i teraz zlew można stać się również wyjątkową dekoracją nowej kuchni. Niemniej stale najważniejsze jest, aby był funkcjonalny, dlatego należy zwrócić uwagę na kilka aspektów zanim podejmiemy ostateczną decyzję.

Łatwość czyszczenia

Kuchenny zlewozmywak bardzo szybko zapełnia się brudnymi naczyniami. Resztki jedzenia, jeśli długo pozostają w zlewie powodują nieestetyczne zacieki, których usunięcie może wymagać szorowania. Takich problemów nie mają właściciele granitowych zlewozmywaków, które są bardzo łatwe w czyszczeniu. Dobrym sposobem na pozbycie się zacieków jest też domowy ocet, który szybko i ekologicznie likwiduje brud.

Właściwy kolor

Oświetlenie w sklepie jest zdecydowanie bardziej intensywne niż to, jakie mamy zazwyczaj w kuchni, dlatego warto wcześniej za pomocą próbek kolorystycznych sprawdzić, który odcień będzie odpowiedni. Zbyt ciemny lub zbyt jasny zlewozmywak może mocno odcinać się od pozostałych elementów kuchni.

Optymalna wielkość

Najczęstsze pytanie podczas wyboru zlewu do kuchni dotyczy jego wielkości – czy lepszy jest jednokomorowy, czy dwukomorowy. Ta kwestia jest bezpośrednio uzależniona od wielkości naszej kuchni. W małych pomieszczeniach duży zlewozmywak będzie źle się prezentował, dlatego te mniejsze są częściej instalowane. W ostatnim czasie najmodniejsze są zlewozmywaki z jedną komorą i blatem, będącym dodatkowym ociekaczem. Taka opcja jest dużo wygodniejsza podczas mycia i suszenia naczyń.

Odpowiednie umiejscowienie

Bardzo ważnym aspektem jest też miejsce montażu zlewozmywaka. Jeśli mamy możliwość wyboru dowolnego miejsca w kuchni, należy pamiętać, aby znajdował się on z dala od kuchenki gazowej, bo tracimy wtedy fragment blatu, gdzie można odstawić gorące naczynia. Ponadto podczas zmywania kropelki wody będą osadzać się na kuchence, tworząc nieestetyczne plamy. Złym miejscem na zlew będzie też strefa pod oknem, gdzie nie da się zamontować niezbędnej szafki z ociekaczem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *