Zakup mebli przez internet

0 40

Urządzanie mieszkania w czasach pandemii to wyzwanie. Wiadomość o zamknięciu wszystkich sklepów – w tym meblowych – nie poprawia sytuacji. Wówczas wyjścia są dwa – przesunąć planowaną metamorfozę wnętrza na inny termin, albo skoczyć na głęboką wodę i postawić na zakup mebli przez Internet! A choć wydaje się, że urządzanie mieszkania bez wielogodzinnych spacerów po sklepie to szaleństwo, to warto przyjrzeć się tej opcji bliżej.

Zakupy online – zalety

Warto pamiętać o tym, że zamawianie produktów w sklepach internetowych to przede wszystkim wygoda. Zamiast długiego rajdu po wszystkich sklepach meblowych w mieście, wystarczy laptop z dostępem do Internetu, chwila spokoju i ciepła kawa. Jednak to nie jedyna zaleta zakupów online. Wybierając tę formę kompletowania mebli do mieszkania stawiasz na bezpieczeństwo. Zostając w domu ograniczasz bowiem ryzyko zakażenia się koronawirusem, ale też każdą inną chorobą.

Oprócz powyższych, oczywistych zalet robienia zakupów online, są jeszcze inne, o których nie wszyscy wiedzą. Przede wszystkim sklepy internetowe bardzo często oferują większą ilość produktów niż sklepy stacjonarne. Co ciekawe, nierzadko produkty w sklepie i na stronie różnią się również cenami i promocjami. Warto zatem zawsze przed zakupem zerknąć czy produkt, który Cię zainteresował, nie jest aktualnie przeceniony w sklepie online.

Wady zakupów przez Internet

Zamawianie rzeczy ze sklepów online ma jednak również wady. Po pierwsze, wychodzenie do sklepu to często nie lada atrakcja, szczególnie dla świeżo upieczonych mam, ale również dla osób, dla których urządzanie wnętrza to nie przykry obowiązek, a czysta przyjemność. Po drugie, oglądanie zdjęć produktów to nie to samo co zobaczenie ich na żywo. Można kupić ładną kanapę przez Internet, ale czy będzie wygodna? Czy materiał będzie przyjemny w dotyku? Czy siedzenia nie będą za twarde albo zbyt miękkie? I, co ważne, czy zdjęcie odda to, jak produkt wygląda w rzeczywistości?

Zakupy online to również dodatkowy koszt dostawy. Wiele sklepów oferuje również możliwość odbioru osobistego, jednak nierzadko jest on również dodatkowo płatny.

Zakup mebli przez Internet

Może się wydawać trudny, ale pamiętaj – strach ma wielkie oczy. Jeżeli zdecydujesz się na tę formę zakupów, to warto, abyś:

  • korzystał z dostępnych na stronie sklepu narzędzi, takich jak plannery pomieszczeń czy kreatory mebli,
  • przygotował dokładne wymiary projektowanego pomieszczenia,
  • zwracał uwagę na czas dostawy (czasami może to być nawet kilkadziesiąt dni),
  • kupował od zaufanych sprzedawców,
  • poszukał aktualnych kodów rabatowych do sklepu,
  • w razie problemów z zakupem – korzystał z infolinii.

Wówczas zakupy online pójdą szybko i sprawnie, a Ty bez problemu urządzisz mieszkanie bez wychodzenia z domu.

Sklepy internetowe działają prężnie nawet w czasach trudnych, gdy wszystko zostało pozamykane. Kolejny lockdown, na który szykuje się Polska, to może być ogromny problem dla wielu firm, ale również ich klientów. W tej sytuacji jedynym wyjściem jest zamawianie potrzebnych produktów właśnie ze pośrednictwem sklepów online.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *