Zeitgeist Asset Management – nowe mieszkania na wynajem w Gdańsku

0 29

W atrakcyjnym miejscu na gdańskiej Oliwie powstaną nowoczesne mieszkania na wynajem. Cztery budynki, jakie powstaną przy ul. Czyżewskiego 34 będą oferować średniej wielkości lokale na dłuższy wynajem. Za realizację inwestycji Zeitgeist Asset Management odpowiada firma BMC. Wszystkie mieszkania mają być oddane do użytku w marcu 2022 roku.

Osiedle Zeitgeist Asset Management powstanie nieopodal lasów, zabytkowych kamienic i budynków biznesowych. Mieszkania będzie można wynajmować bezpośrednio od właściciela, co pozwoli uniknąć dodatkowych formalności. Takie rozwiązanie z pewnością sprawdzi się dla młodszej grupy klientów, która w Gdańsku realizuje swoje zawodowe ambicje, ale nie chce jeszcze decydować się na wieloletni kredyt hipoteczny. Najem w atrakcyjnej lokalizacji to coraz popularniejsza alternatywa dla zakup mieszkania w dobie ryzykownych warunków kredytowych i gospodarczych. Ponadto taka opcja daje poczucie swobody i mobilność przy rozwijaniu swojej kariery zawodowej.

materiały prasowe

Budynki, które powstają z myślą o najmie długoterminowym są w Polsce jeszcze rzadkością. Niewielu inwestorów decyduje się na takie rozwiązanie ze względu na mniejsze zainteresowanie niż w przypadku zakupu nieruchomości. Natomiast w krajach zachodnich odsetek osób wynajmujących, które często przeprowadzają się ze względu na atrakcyjniejszą ofertę pracy, jest zdecydowanie wyższy. Szacuje się, że w Niemczech nawet 15 proc. osób woli wynajmować dogodne mieszkania niż kupić jedno na stałe.

W Gdańsku powstanie osiedle właśnie na wzór zachodnich kompleksów mieszkaniowych. Cztery pięciokondygnacyjne budynki będę oferować kilkaset lokali mieszkalnych o różnych metrażach – od 36 do 65 metrów kwadratowych. Co ważne, w ofercie będą też mieszkania wykończone, aby umożliwić szybką wyprowadzkę. Do dyspozycji lokatorów będzie podziemna hala garażowa oraz osiedlowe patio. Mieszkania będą posiadać panoramiczne okna oraz przestronne balkony, a na parterze dostępne będą przydomowe ogródki. Nieznany jest jeszcze koszt najmu. Zarządca szczegółową ofertę przedstawi w najbliższych miesiącach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *