Wieża mieszkań Liberty Tower – nowa inwestycja w Warszawie

0 80

W samym sercu Woli, na działce pomiędzy Żelazną a Grzybowska Golub GetHouse planuje nową imponującą  inwestycję – powstanie tu 140-metrowy wieżowiec Liberty Tower, w którym będą zlokalizowane nowe mieszkania na wynajem oraz hotel.

Wieżowiec Liberty Tower, nazywany również wieżą mieszkań, powstanie w samym sercu Woli, pomiędzy ulicą Żelazną a Grzybowską. Działkę o powierzchni 5,371 tys. metrów kwadratowych, na której wkrótce stanie wieżowiec, inwestor Golub GetHouse  kupił od spółki Liberty Development. Będzie się składał się z 140-metrowej wieży i sąsiadującego z nim 43-metrowego budynku, które łącznie będą miały powierzchnię ok. 65,6 tys. metrów kwadratowych.

fot. APA Wojciechowski Architekci

W wieżowcu o wysokim standardzie znajdzie się około 450 nowoczesnych mieszkań na wynajem wraz z udogodnieniami dla mieszkańców, w tym m.in. całodobowa recepcja, centrum fitness, kort do squasha, sala kinowa, basen z jacuzzi, sala do przyjęć i relaksu, sala konferencyjna, miejsca do grillowania oraz liczne zielone tarasy. W górnej partii wieży mieszkań znajdować się będzie wysokiej klasy hotel.

Budynek powstanie na działce z historią, znajdują się na niej bowiem zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z domem Duschika, który pozostał po niegdyś działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych Duschik & Scholze, powstałej w latach 1875-1876. Inwestor zapewnia, że wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane, odpowiednio zabezpieczone i wkomponowane w projekt nowego budynku.

Jak informują przedstawiciele grupy Golub GetHouse, to pierwsza tego typu inwestycja firmy w Polsce. Firma posiada jednak duże doświadczenie w tym sektorze na terenie USA – Grupa już od ponad 55 lat realizuje budynki oferujące mieszkania pod wynajem, a jedynie w ciągu ostatniego roku wybudowała kilka podobnych budynków wieżowych w San Francisco i Chicago.

Obiekt został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski Architekci.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *