Rzeczywistość wirtualna a wynajem mieszkań

0 67

Wirtualna rzeczywistość to w ostatnich latach fenomen w branży nieruchomości. Dzięki niej można w bardziej realistyczny sposób przedstawić nieruchomość oraz jej zalety. Forma papierowa nie ma takiego potencjału i nie jest w stanie zobrazować tak lokalu, jak można to zrobić przy użyciu nowych technologii.

Użycie VR na rynku nieruchomości możliwe jest dzięki użyciu użyciu wirtualnych skanerów 3D, zdjęć i filmów 360 stopni lub przeniesieniu całego projektu z programów do VR i obejrzenie go za pomocą wirtualnych gogli.

Jacob Lund/bigstockphoto.com

Wizualizacje wirtualne są stworzone z dokładnym odwzorowaniem wielkości, dzięki czemu człowiek może przenieść się do wirtualnego świata i mieć namiastkę rzeczywistości będąc w obiekcie. Można przetestować funkcjonalność i wygląd nieruchomości. Dzięki tej metodzie można zobaczyć lokal zarówno w trakcie budowy, jak i z urządzonym wnętrzem.

Narzędzie VR służyć może nie tylko potencjalnym nabywcom nieruchomości, ale zaspokoi potrzeby architektów, projektantów wnętrz, a także deweloperów. Plany przedstawione z wykorzystaniem VR są dużo bardziej przejrzyste, co ułatwia pracę zarówno na etapie planowania, jak i budowy. Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości na rynku nieruchomości podnosi także renomę i zyski firmy.

Najczęściej wykorzystywane jest jednak do prezentacji nieruchomości przed zakupem lub wynajmem przez agencje nieruchomości. Niewątpliwą zaletą jest mobilność tej metody przy prezentacji lokalu. Dla klienta bardzo ważna jest możliwość obejrzenia lokalu przed podjęciem decyzji zakupowej. W tym przypadku nie trzeba nawet wychodzić z domu, by znaleźć wymarzony lokal. W niedługim czasie można zobaczyć kilka nieruchomości, nawet jeśli znajdują się fizycznie po przeciwnych stronach miasta.

Wirtualny spacer pozwoli w pełni poznać dokładny rozkład pomieszczeń czy widok z okna. Można także zobaczyć, jak lokal prezentuje się w zależności od pogody, pory dnia czy pory roku, a także oświetlenia.

Dużą zaletą jest to, że dzięki wirtualnej przestrzeni już na etapie budowy można zacząć projektować wnętrze i wybierać rozwiązania, a także planować kolory ścian czy meble, jakie staną w mieszkaniu. Na etapie budowy lub remontu można dużo szybciej dopracować wszystkie szczegóły, zanim jeszcze zostaną rozpoczęte prace.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *