Najem krótkoterminowy – jak wypromować swoją nieruchomość?

1 423

Krótkoterminowy wynajem mieszkań czy apartamentów to idealna alternatywa dla hoteli. Coraz więcej turystów decyduje się właśnie na tę formę najmu chociażby ze względu na to, że jest tańsza. Podpowiemy m.in.  jak urządzić mieszkanie, aby nasza oferta była atrakcyjna dla przyjezdnych.

Zacznijmy od tego, że nie w każdym mieście wynajem się opłaca. Najlepiej wynajmować lokal, który znajduje się w miejscowości przyciągającej turystów. Zaliczymy do tego takie miasta jak Gdańsk, Kraków, Wrocław, Warszawa czy Zakopane. Wynajem krótkoterminowy sprawdzi się też idealnie w miejscowościach nadmorskich czy górskich.

AntonioGuillem/bigstockphoto.com

Przyjezdnych na pewno zainteresuje lokalizacja mieszkania. Najchętniej wynajmowane są te, które znajdują się blisko centrum lub głównych atrakcji miasta. Istotne jest również to, czy punkt jest dobrze skomunikowany z pozostałymi częściami miejscowości, bo nie każdy chce przemieszczać się samochodem. Dlatego przygotowując ofertę warto dopisać, że apartament znajduje się np. 5 minut spacerem od morza, czy 10 minut pieszo od danej atrakcji turystycznej.  Dużym zainteresowaniem cieszą się też nieruchomości położone nieopodal centrów biznesowych lub konferencyjnych. Najmniejsze szanse na wynajem mają za to mieszkania zlokalizowane na obrzeżach miasta.

Kolejna istotna kwestia, która będzie miała wpływ na to czy nasz lokal zostanie wynajęty to jego wnętrze, czyli wykończenie i wyposażenie. Warto w tym względzie postawić na nowoczesność, gdyż właśnie w ten sposób urządzane mieszkania cieszą się największym wzięciem i trafiają w gust większości potencjalnych najemców.  Wybierajmy zatem jasne barwy, które optycznie powiększą wnętrze, wysokiej jakości materiały, a także wygodne i ergonomiczne meble oraz sprzęty zachowujące swoje walory użytkowe i wizualne podczas długotrwałego wykorzystywania. Pamiętajmy też o tym, aby mieszkanie było przytulne, ale absolutnie nie powinniśmy go zagracać. Niezbędne będą też sztućce, naczynia, ręczniki, pościele oraz sprzęt AGD i RTV, ponieważ turyści zwykle wybierają oferty kompleksowo wyposażonych mieszkań.

Istotne przy wynajmie krótkoterminowym jest również ustalenie ceny za nocleg. Z jednej strony musi ona zapewnić nam odpowiedni przychód, z drugiej zachęcić potencjalnych klientów do wynajęcia naszego lokalu. Ustalając cenę weźmy pod uwagę m.in. lokalizację nieruchomości, miasto, w którym się znajduje, konkurencję oraz porę roku. Należy bowiem pamiętać, że cena nie może być taka sama przez cały rok. W okresie urlopowym możemy ją podnieść. Warto też zapoznać się z cenami obowiązującymi w hostelach lub hotelach. W największych miastach Polski, takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław czy Trójmiasto, za nocleg w nich zapłacimy ok. 70 zł. Jeśli ustalimy cenę 50 zł za osobę, to w ciągu tygodnia na 4-osobowej rodzinie możemy zarobić 1400 zł.

Idealna lokalizacja i piękne wnętrze to nie wszystko. Obecnie coraz więcej osób wynajmuje mieszkania, więc konkurencja jest całkiem spora. Dlatego należy przygotować odpowiedni opis apartamentu, a także warto zainwestować w profesjonalną sesję zdjęciową. W opisie powinniśmy umieścić, co znajduje się na wyposażeniu lokalu, dla ilu osób jest przeznaczony, ile znajduje się w nim pomieszczeń, a także podkreślić zalety, które mogą zainteresować gości. Z kolei zdjęcia powinny odzwierciedlać atrakcyjność mieszkania i podkreślać wszystkie jego atuty. Miłym dodatkiem – na który decyduje się coraz więcej właścicieli –  będzie też wirtualny spacer po nieruchomości. Zdecydowanie zrezygnujmy ze zdjęć wykonanych telefonem komórkowym.

Chcąc wypromować nasz lokal warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które zajmują się wynajmem krótkoterminowym. Uzyskamy w nich kompleksowe wsparcie nie tylko na etapie przygotowania nieruchomości, ale także jej reklamy. Będziemy mieli również pewność, że nasza oferta dotrze do jak największego grona potencjalnych klientów zarówno z Polski, jak i zagranicy.  Możemy skorzystać też z platform wynajmów urlopowych, takich jak Airbnb, Booking, Wimdu czy ShortStayPoland.

Podobne artykuły

1 Komentarz

  1. Kamila 3 lipca 2019 o 16:39

    Obiekty turystyczne w Polsce warto również zamieszczać na Nocowanie.pl 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *