Mieszkania na abonament – przyszłość najmu

0 109

W największych polskich miastach można zaobserwować rosnącą popularność wynajmu mieszkań. Zazwyczaj wynajmującymi są młode osoby, zaczynające studia lub karierę zawodową w dużym mieście i z różnych powodów nie planujące w najbliższych latach zakupu mieszkania. Najczęściej mieszkania wynajmują bezpośrednio właściciele mieszkań, jednak taka forma wynajmu wiąże się dla najemcy z ryzykiem, że właściciel mieszkania może nie przedłużyć umowy.

Alternatywnym sposobem jest skorzystanie z pośrednictwa agencji nieruchomości i na przestrzeni ostatnich lat, wiele osób skorzystało z takiej formy wynajmu. Jednak nie każdy wie, że istnieje jeszcze jeden sposób – wynajem mieszkań na abonament.

Zyski z nieruchomości

fot. AndreyPopov/bigstockphoto.com

Na czym to polega?

Ta forma wynajmu polega w głównej mierze na wynajmie instytucjonalnym. W Europie Zachodniej wynajem mieszkań na abonament jest bardzo popularny i na rynku istnieje wiele firm, które się w tym specjalizują. W Polsce, póki co, można wyróżnić tylko jedną – Resi4Rent. Firma oferuje swoim klientom mieszkania w nowo wybudowanych budynkach, w największych polskich miastach i dostosowuje mieszkania do potrzeb swoich klientów. Pomocna w tym jest współpraca z deweloperem Echo Investment, który dba, aby mieszkania były wyposażone w podstawowe meble oraz sprzęt kuchenny.

Firmy specjalizujące się w wynajmie instytucjonalnym różnią się od standardowych form najmu przede wszystkim tym, że gwarantują swoim klientom serwis dokonujący wszelkich niezbędnych napraw. W mieszkaniach wynajmowanych przez właścicieli zazwyczaj nie można liczyć na taką usługę. Co więcej, często zdarza się, że drobne usterki są opłacane z kaucji uiszczonej w dniu podpisywania umowy.

Kolejną zaletą wynajmu mieszkania na abonament to brak możliwości nagłego wypowiedzenia umowy, szczególnie jeśli wynajmujący nie zakłóca porządku oraz płaci czynsz. Umowa zostaje podpisana na rok, potem jest sukcesywnie przedłużana. W przeciwieństwie do standardowego wynajmu przez właściciela, w którym umowy często zawierają zapisy dopuszczające możliwość wypowiedzenia w nagłych przypadkach. Młodzi ludzie wybierając mieszkanie na abonament mają więc bardziej komfortowe warunki i mają świadomość ochrony własnych interesów.

Najnowszą inwestycją Resi4Rent oraz Echo Investment są mieszkania na abonament w Browarach Warszawskich. Projekt zakłada, że ma powstać kompleks biurowo-usługowy z możliwością nabycia mieszkania. Budynek będzie zlokalizowany w samym centrum Warszawy, będzie się składał z 5 połączonych bloków, w których znajdzie się 450 mieszkań. Lokal zostanie oddany do użytku na jesieni tego roku.

Wysokość abonamentu za wynajem mieszkania

W Browarach Warszawskich najmniejsze lokalne mają powierzchnię ok. 27 metrów oraz są urządzone na styl studia. Cena za ich wynajem wynosi 2100 zł. Ceny wzrastają do 2800 złotych, jeśli mieszkanie posiada dwa pokoje, w tym oddzielną sypialnię. Największe mieszkania posiadają 67 mkw. powierzchni i są dwupoziomowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *