Błędy, które utrudniają znalezienie lokatorów

0 527

Próbowałeś kiedyś wynająć swoje mieszkanie i udało Ci się bez trudu? A może nadal szukasz lokatorów, a nikt się nie zgłasza? Przeczytaj i sprawdź, co może utrudnić znalezienie najemcy na Twoje M.

Mieszkanie na wynajem

fot. Kzenon/bigstockphoto.com

Zbyt mało miejsc, w których zamieściłeś ogłoszenie

Nikt nie odpowiada na Twoją ofertę? A może zwyczajnie mało kto o niej wie. Jeśli uznałeś, że ogłoszenie na słupie wystarczy, to jesteś w błędzie. Obecnie potencjalni najemcy szukają ogłoszeń na dedykowanych temu portalach. Musisz przede wszystkim dotrzeć do swojego przyszłego lokatora, ułatwić mu znalezienie Ciebie. Zamieść swoje ogłoszenie w jak największej liczbie portali. Na początek nie decyduj się na drogie strony, skorzystaj raczej z tych lokalnych, bezpłatnych. Jeśli nadal nie będzie odzewu, to spróbuj zamieścić informacje w portalach płatnych lub… zmień treść ogłoszenia.

Bez zdjęć i pełnego opisu ani rusz

Treść ogłoszenia to niezwykle istotna kwestia. Jeśli napisałeś coś w stylu: „Do wynajęcia 2-pokojowe mieszkanie na Pradze, cena do negocjacji”, to nic dziwnego, że nikt nie dzwoni. Pamiętaj! Ogłoszenie powinno przyciągać potencjalnego najemcę. Ono działa jak reklama Twojego lokalu, dlatego poświęć sporo uwagi na dopracowanie jego treści.

Przygotuj koniecznie zachęcające zdjęcia mieszkania, a także dokładny opis pomieszczeń, wraz z metrażem. Opisz ustawienie mebli i wyposażenie, nie zapomnij także o podłączonych mediach, szczególnie o internecie. Napisz o okolicy, w której znajduje się mieszkanie, o bliskości komunikacji i sklepów, a także o innych udogodnieniach takich jak winda, balkon czy piwnica. Jeżeli Twoje ogłoszenie będzie zawierało wszystkie te elementy, to możesz być pewien, że znajdą się zainteresowani.

Zaporowa cena

Jeśli pomimo tego telefony nadal milczą, to zastanów się czy cena, którą proponujesz nie jest zbyt wygórowana. Jeśli za swoje małe lokum oczekujesz ceny jak za nowoczesny apartament, to pewne, że nie będzie chętnych. Powinieneś koniecznie przeanalizować inne oferty w Twojej okolicy i porównać je ze swoim mieszkaniem. Gdy cena Twojego mieszkania będzie znacząco odbiegać od reszty, może to oznaczać, że jest za wysoka, co będzie nie do zaakceptowania przez potencjalnych nabywców. Pamiętaj jednak, że jeśli zamieścisz cenę rażąco niższą od pozostałych, wówczas poszukujący mogą zacząć zastanawiać się, co jest tego przyczyną i dojść do wniosku, że pewnie coś z tym mieszkaniem jest nie tak. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ponowne przeliczenie stawki wynajmu i porównanie jej z cenami konkurencji.

Zbyt wysokie wymagania

Każdy wynajmujący chciałby trafić na idealnego lokatora swojego mieszkania. Ale zamieszczenie w ogłoszeniu całej litanii wymagań typu: lokator musi być spokojny, niepijący, niepalący, pracujący, bez zwierząt, bez dzieci i tym podobne, to nie jest najlepsze rozwiązanie. Fakt, trafią się takie osoby, ale jest to oczywiste zawężenie grona najemców. Jeśli niezbyt zależy Ci na wynajmie, możesz przebierać w nowych lokatorach i urządzić casting. Jeśli natomiast musisz wynająć je natychmiast, lepiej tego nie rób.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *