Zdjęcia mieszkania

0 302

Ogłoszenie o wynajmie lokalu powinno zawierać opis mieszkania wraz z wyposażeniem i lokalizacją, cenę za comiesięczny czynsz, a także preferencje właściciela co do rodzaju osoby wynajmującej. Bardzo ważnym elementem, czasem wręcz najważniejszym (gdyż jesteśmy bardzo podatni na wrażenia wzrokowe), jest również zdjęcie lokum. Zrobienie tego rodzaju fotografii nie jest jednak takie proste. Jak zatem dobrze sfotografować mieszkanie przeznaczone do wynajmu?

Aby nasza oferta wyróżniała się na tle innych, musimy zastosować kilka prostych zasad dotyczących dobrego wykonywania zdjęć. Zanim jednak zaczniemy fotografowanie wnętrza na wynajem, uprzątnijmy je i pozbądźmy się z pierwszego planu naszych prywatnych rzeczy, a także wszystkich przedmiotów rozpraszających uwagę, takich jak sterty papierów czy bibelotów, naczyń, kabli.

Wynajem apartamentów

fot. elenathewise/bigstockphoto.com

Najważniejszą regułą jest tu wykorzystanie naturalnego światła, ponieważ tylko tak dobrze wyeksponujemy walory mieszkania. Wschodnie pokoje najlepiej fotografować rano, zachodnie zaś – po południu. Dobrze jest odsłonić wnętrze i pozbyć się wszelkich zasłon i rolet, a także nie robić zdjęć w pochmurny dzień, gdyż wówczas nasze zdjęcia będą mroczne i ponure. W razie wszelkich wątpliwości można zawsze posłużyć się programem do obróbki zdjęć, który na pewno pomoże nam usunąć wszelkie niedociągnięcia.

Zdjęcie powinno przedstawiać najciekawsze, najatrakcyjniejsze naszym zdaniem miejsca w domu oraz aktualny stan mieszkania. Wykonując zdjęcia, postarajmy się sfotografować wszystkie pomieszczenia, również kuchnię i łazienkę. Są to bowiem miejsca, które przyciągają uwagę najemców, dlatego muszą dobrze się prezentować.

Pamiętajmy, żeby na każdym zdjęciu była widoczna podłoga. Można pokusić się o pokazanie atrakcyjnych detali, umiejscowionych poza szerokim planem. Dobrze jest też ustawić aparat idealnie w pionie i poziomie za pomocą statywu. Wówczas unikniemy efektu tzw. „walenia się ścian”.

Nigdy nie róbmy ciemnych zdjęć i nie wykonujmy ich aparatem w telefonie. Takie fotografie nie nadają się do ofert sprzedaży czy wynajmu. Unikajmy też kadrów ukazujących dużą część okna, gdyż wprowadzają zbyt duży kontrast między wnętrzem a oknem. Fotografując małe pomieszczenie, warto stanąć w narożniku lub na krześle, aby uchwycić jak największą część pokoju.

Pamiętajmy, żeby robić jak najwięcej zdjęć, wtedy będziemy mieli z czego wybierać. Ponadto warto też podpatrzeć, jak fotografie wnętrz wyglądają okiem profesjonalistów i przejrzeć pierwszy lepszy katalog z meblami lub czasopismo wnętrzarskie.

Dobre zdjęcie przyciąga oko i wywołuje korzystne pierwsze wrażenie. Aby to osiągnąć, wystarczy tylko przestrzegać powyższych wskazówek. Ten niewielki wysiłek nam się opłaci, gdyż dziś potencjalni lokatorzy zaczynają swoje poszukiwania właśnie od przeglądania zdjęć mieszkań na wynajem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *