Tonsa i Kajima – najem instytucjonalny

0 123

Kolejna firma o międzynarodowym zasięgu zamierza realizować inwestycji na terenie Polski. Chodzi o spółkę Tonsa i Kajima Properties, która zajmuje się budowaniem mieszkań na wynajem. Swój kolejny projekt planują stworzyć w na Pomorzu. Nie będzie to pierwszy udział Tonsa i Kajima w Gdańsku, gdyż Tonsa jest jednym z właścicieli kompleksu Olivia Business Centre, natomiast Kajima inwestuje w lokale sieci prywatnych akademików Student Depot oraz różne projekty magazynowe. Teraz przyszedł czas na wspólną inwestycję.

W sytuacji, gdy UOKiK zatwierdził utworzenie spółki joint-venture Tonsa i Kajima Properties może swobodnie rozpoczynać swoją działalność w Gdańsku. Głównym sektorem działań firmy były do tej pory nowoczesne budynki biurowe oraz produkcja budowlana, która w Polsce prężnie się rozwija. Budowa obiektu z atrakcyjnymi mieszkaniami na wynajem będzie nowością w portfolio firmy. Gdański projekt opiera się na coraz popularniejszymi systemie budownictwa modułowego. Za sprawą prefabrykatów VIVIA znacząco skróci się czas budowy. Ponadto lokale mieszkalne wykonywane są pod klucz, aby jeszcze szybciej mogły służyć najemcom.

Wykonawca projektu dużą wagę przykłada też do dbania o środowisko. Mieszkania na wynajem będą budowane z zachowaniem wszelkich norm ekologicznych, z poszanowaniem okolicznej przyrody. Spółka Tonsa i Kajima Properties chce być postrzegana jako taka, która dba o środowisko i jednocześnie zapewnia mieszkania o podwyższonym standardzie w krótkim czasie. Nowoczesne lokale mieszkalne na wynajem długoterminowy mają być odpowiedzią na europejskie trendy, które wskazują coraz większe zainteresowanie takimi inwestycjami, zwłaszcza w dużych ośrodkach miejskich. Duże znacznie ma też profesjonalne zarządzanie takim obiektem, dzięki czemu można spełniać wszelkie potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Doradcą firmy Tonsa i Kajima Properties w przypadku gdańskiej inwestycji jest kanadyjska firma Colliers. W Ameryce Północnej tego typu obiekty realizowane są znacznie częściej, dlatego wsparcie w pierwszym takim projekcie w Polsce jest niezwykle cenne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *