Heimstaden – będą mieszkania na wynajem

0 76

Wielu zagranicznych inwestorów dostrzega potencjał polskich miast jako dogodnego terenu pod wybudowanie nowych obiektów z mieszkaniami na długoterminowy wynajem. Taki plan ma szwedzka firma Heimstaden, która w najbliższych miesiącach zamierza wystartować z nowym projektem w Warszawie. Projekt przewiduje kilkaset nowych mieszkań wyłącznie pod wynajem.

W Polsce brakuje obiektów na rynku instytucjonalnego najmu mieszkań, dlatego zagraniczni inwestorzy planują rozwijać swoje działalności właśnie w tym sektorze. Nowatorskie projekty z pewnością spotkają się z wysokim zainteresowaniem i ustawią cały rynek na długie lata, dlatego spółka Heimstaden ma już konkretny plan działania. W pierwszej kolejności Szwedzki zakupili za 65 mln złotych dwa warszawskie projekty deweloperskie, które zakładają budowę aż 640 mieszkań na wynajem. Generalną wykonawcą obiektów będzie Grupa Eiffage, która ma wieloletnie doświadczenia w budownictwie wielomieszkaniowym w stolicy Polski.

Jeden z budynków powstanie na Pradze Północ i liczyć będzie aż 15 tys. metrów kwadratowych. Poza lokalami na wynajem oferować będzie pomieszczenia usługowe oraz siłownię dla mieszkańców. Drugi, nieco mniejszy budynek, powstanie na Służewcu. Jego powierzchnia użytkowo wynosie około 8 tys. mkw. Tutaj także zaplanowano kilka lokali na paterze, gdzie będzie można otworzyć sklep lub restauracje. Najemcy będą mogli z niego korzystać najprawdopodobniej już na początku 2022 roku. Obiekt na Pradze gotowy ma być w połowie 2023 roku.

Warto nadmienić, że firma Heimstaden ma ogromne doświadczenia w sektorze instytucjonalnego najmu mieszkań. Znajduje się w trójce największych operatów w całej Europie. Obecnie zarządza ponad 100 tys. mieszkań w Norwegii, Szwecji, Danii, Holandii, Niemczech oraz Czechach. Warszawa to zupełnie nowy rynek, gdzie szwedzka spółka zaczyna bardzo spokojnie. Niemniej Heimstaden nie zamierza poprzestać tylko na tych dwóch budynkach. Plany zakładają budowę kolejnych obiektów z lokalami na długoterminowy i stabilny wynajem w również w innych dużych miastach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *