Nowe technologie a wynajem mieszkań

0 47

Rozwój. To jest to, co sprawia, że rynek nieruchomości prze do przodu i stawia czoła wyzwaniom. Dzięki nowym technologiom (aplikacjom, wirtualnej rzeczywistości itd.) wynajem mieszkania staje się coraz łatwiejszy i mniej czasochłonny. Dotyczy to obu stron – wynajmującego oraz najemcy. Na jakich cudach techniki warto się skupić? Co jest najbardziej przydatne w pracy pośrednika nieruchomości?

Promowanie mieszkań na wynajem a nowe technologie

Sztuczna inteligencja to najbardziej skuteczny i najwygodniejszy sposób promowania mieszkań. Coraz więcej agencji mieszkaniowych i doradców finansowych korzysta z jej dobrodziejstw. Czym ona jest? To chociażby chatboty, które mogą odpowiedzieć na pytania klientów kiedy tylko oni będą tego potrzebowali i zaproponować im gotowe rozwiązania. Są one tak sprytne, że potencjalny najemca nawet nie zorientuje się, że ma do czynienia nie z człowiekiem, a z robotem. Sztuczna inteligencja, na podstawie pobranych danych, dostosuje także ofertę do klienta i podsunie mu propozycje, którymi na pewno będzie zainteresowany. Jednak ma ona o wiele większy potencjał. Przyda się przy ogólnym kierowaniu agencją nieruchomości. Może bowiem ocenić jaką wartość ma dana nieruchomość aktualnie i przewidzieć, jaką potencjalnie może mieć w przyszłości. Sztuczna inteligencja analizuje, prognozuje i podpowiada najlepsze rozwiązania dla firm w tej branży.

Jacob Lund/bigstockphoto.com

Aplikacje dla wynajmujących

To spore ułatwienie. Posiadając taką aplikację na swoim telefonie (np. Rentumi) wynajem mieszkania może okazać się banalnie prosty, szybki i bezproblemowy. Wszystko dzieje się on-line. Dzięki takiej aplikacji i systemowi inteligentnego domu, wynajmujący nie musi nawet osobiście oprowadzać zainteresowanego najmem po mieszkaniu. Wystarczy rozmowa telefoniczna i zdalne otworzenie drzwi przez potencjalnym najemcą. Podpisanie umowy również może przebiegać w sposób zdalny. Ogromna oszczędność czasu. Wygoda dla tych wynajmujących, którzy nie mieszkają w mieście, gdzie znajduje się ich mieszkanie na wynajem. Takie aplikacje bardzo poszerzają możliwości.

Wirtualna rzeczywistość jako pomoc przy wynajmie mieszkań

Dzięki goglom VR możliwe jest teraz prezentowanie oferty mieszkaniowej w sposób realistyczny nie wchodząc nawet do mieszkania. Klient może oglądać wnętrze bez problemu. Czuje się jakby w nim był a to wszystko dzięki doskonale dopracowanej technologii. Dotychczas używana była ona głównie do gier – od jakiegoś czasu wykorzystuje się wirtualną rzeczywistość, aby usprawnić pracę pośredników nieruchomości. Dzięki takim goglom klient ma szansę „odwiedzić” wiele mieszkań jednego dnia nie ruszając się z miejsca. Zdecydowanie ułatwia mu to wybór tego jednego, które będzie chciał wynająć. Jedyne, co jest potrzebne do takiego modelu wynajmu mieszkań to specjalne gogle VR i smartfon z aplikacją.

Rewolucja technologiczna na rynku nieruchomości była i jest czymś na co wszyscy czekają. W tym kierunku zaczyna się coraz bardziej intensywny rozwój. Wynajem mieszkań może być łatwiejszy dzięki aplikacjom do zarządzania mieszkaniami oraz umowami, wirtualnej rzeczywistości, sztucznej inteligencji oraz coraz sprawniejszym programom. Warto umieć skorzystać z tego co niesie ze sobą XXI wiek.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *