Nowe mieszkania na wynajem w Poznaniu

0 25

Jednym z celów wielu ludzi, którzy wchodzą na rynek pracy, jest usamodzielnienie się i posiadanie własnego mieszkania. Niestety, ceny kupna lub wynajmu własnego lokum w dużych miastach często skutecznie odstraszają potencjalnych chętnych. Naprzeciw temu problemowi wychodzi Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, oferując nowe mieszkania na wynajem w Poznaniu.

Oferta jest skierowana do mieszkańców stolicy Wielkopolski, które płacą podatek dochodowy w tym mieście oraz spełniają określone kryteria dochodowe na osobę. Nie mogą również być właścicielami innego lokalu mieszkalnego na terenie Poznania. Warunki proponowane przez spółkę są atrakcyjne i dla wielu młodych ludzi przedstawiają się korzystniej finansowo niż inne opcje wynajmu lokum.

Ryszard Stelmachowicz/bigstockphoto.,com

Przede wszystkim oferta pozwala uniknąć kredytu na dom lub mieszkanie, co bywa często zmorą wielu osób. Kredyt zaciągany jest przez poznańskie TBS (jako inwestor budowy), co zwalnia mieszkańców ze zobowiązań pożyczkowych. Co zrobić, aby uzyskać mieszkanie w ramach programu? Przede wszystkim należy wpłacić partycypację w kosztach budowy, a także stosowną kaucję. Umowa najmu jest podpisywana na 25 lat. Przez ten czas mieszkańcy w ramach czynszu spłacają mieszkanie, aż je nabędą całkowicie na własność. Oczywiście można je wykupić znacznie wcześniej, o ile pozwalają na to środki finansowe (jednak nie wcześniej niż 5 lat po podpisaniu umowy najmu). Procedura wykupu lokum jest prosta i szybka.

Co dzieje się po 25 latach, czyli po zakończeniu okresu wynajmu mieszkania? Wtedy mieszkańcy mają do wyboru dwie możliwości. Mogą mieszkać dalej w lokum (które staje się ich własnością w wyniku spłaty wszystkich rat w ramach czynszu oraz po zapłaceniu wartości gruntu), albo zrezygnować z mieszkania. W tym drugim przypadku wniesione na początku wynajmu opłaty (partycypacja oraz kaucja) zostaną zwrócone. Nowe mieszkania na wynajem w Poznaniu to oferta korzystna dla osób, którym zależy na własnym lokum bez inwestowania znacznej sumy pieniędzy na początku. Najem z dojściem do własności oferowany przez Poznańskie TBS to korzystna oferta, która nie wiąże mieszkańców żadnym kredytem bankowym ani zbyt dużymi obciążeniami finansowymi.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *