Krótkoterminowy wynajem na wakacje

1 823

Efektywne zarządzanie rezerwacjami Twojej wakacyjnej nieruchomości jest czymś co zdecydowanie leży w Twoim interesie. Stanowi ono podejście, które spowoduje, że sprawiać będziesz wrażenie doświadczonego profesjonalisty. Właśnie dlatego tak ważne jest posiadanie ściśle określonej procedury rezerwacyjnej. Nie tylko uczyni ona Twoje życie łatwiejszym, ale także ograniczy do minimum sytuacje sporne. Przy tym nie ma większego znaczenia czy najemcy znajdują Twoją ofertę po frazie kwatery czy tanie noclegi nad morzem. Dobra procedura rezerwacyjna musi być uniwersalna. Naszym pragnieniem jest pomóc Ci stworzyć jasny system obsługi gości. Mamy nadzieję, że wytyczne, które tutaj prezentujemy pomogą Ci w wypracowaniu własnego schematu:

Potwierdzenie rezerwacji – Kiedy potencjalny najemca wyraził zainteresowanie wynajmem Twojej wakacyjnej nieruchomości, a Ty posiadasz wolny termin i pragniesz przyjąć rezerwację, dobrą praktyką jest wykonanie tzw. „wstępnej rezerwacji” na wyznaczone daty. Kiedy już ostateczna decyzja zostanie podjęta, powinieneś wytłumaczyć swojemu klientowi, że potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata tzw. zadatku rezerwacyjnego w ściśle wyznaczonym terminie. W przypadku gdy zadatek nie wpłynie w wyznaczonym terminie, koniecznie skontaktuj się z najemcą i sprawdź czy są jakieś kłopoty z rezerwacją.

Ustal plan płatności – W przypadku rezerwacji last minute, naturalne jest poproszenie o wpłatę całej kwoty z góry. Jednak przy normalnej rezerwacji powinieneś dać swoim klientom opcję wpłaty w ratach o ile sobie tego życzą. Pamiętaj aby w jasny sposób ustalić datę kiedy powinna zostać wpłącona ostatnia rata.

Pobierz kacuję na pokrycie ewentualnych szkód – Dokładna kwota takiej kaucji powina być uzależniona od nieruchomości i tego co jest w środku. Minimalna kaucja powinna jednak wynosić 15% ceny za wynajem.

Sprawdź nieruchomość i zwróć kaucję – Gdy Twoi goście opuszczą już twoją kwaterę, sprawdź ją i jeżeli wszystko jest OK dokonaj zwrotu kaucji.

 

Tagi: ,

Podobne artykuły

1 Komentarz

  1. kama 11 sierpnia 2017 o 15:59

    Jedni mają kwatery, a inni mają mieszkania. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach bardziej opłacalne jest mieć mieszkanie, które można wynająć wczasowiczom. Każdy marzy o odrobinie luksusu, prywatności i nie posiadania właściciela za ścianą. Wynajmuję mieszkanie nad morzem, od maja do października sezon spokojnie trwa, jeszcze chyba nigdy mi się nie zdarzyło żebym miała zastój w wynajmie, albo żeby coś było nie tak z wynajmującymi jakieś szkody, zakłócanie porządku itp. Wystarczy się tylko dobrze zorganizować i za to zabrać, a można naprawdę zarobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *