Katowicki program Mieszkanie za remont

0 40

W Katowicach trwa kolejna edycja programu Mieszkanie za remont. Program jest realizowany przez katowicki magistrat od 2016 roku.

Miasto oferuje 50 lokali, które już niebawem trafią do nowych najemców. Mieszkania zlokalizowane są głównie w centrum i Koszutce, ale także przy ul. Józefowskiej, placu Grunwaldzkim, ul. Misjonarzy Oblatów, 11 Listopada, Obrońców Westerplatte, Pogodnej, 1 Maja, Kozielskiej, Andrzeja, Kilińskiego, Krzywej, Kościuszki, Poniatowskiego, Reymonta, Plebiscytowej, Skalnej, Skłodowskiej, Małachowskiego, Kołobrzeskiej, Gliwickiej, czy Marcina.

axelbueckert/bigstockphoto.com

Miejski program jest doskonałą okazją, aby wynająć w dobrej cenie mieszkanie od miasta. Ceny najmu kształtują się już od 2,86 zł za m kw, co oznacza, że za ok. 50-metrowe mieszkanie najem może wynieść tylko ok. 150 zł. Maksymalne ceny wynoszą ok 7 zł/mkw. Mieszkania mają różną powierzchnię, od 20 do ponad 70 mkw.

Warunkiem jest przeprowadzenie remontu na koszt najemcy. Zakres prac koniecznych do przeprowadzenia w lokalach jest bardzo różny. W niektórych lokalach trzeba wykonać ogrzewanie elektryczne, a w innych jest ogrzewanie centralne. W niektórych trzeba wymienić instalacje elektryczne lub gazowe.

Wnioski o zawarcie umowy najmu lokalu można składać w Biurze Obsługi Mieszkańców do 4 lipca 2018 roku. Osoby składające wniosek muszą spełniać określone kryteria dochodowe. Samotne osoby mogą wynająć mieszkanie o wielkości do 45,50 mkw., przy zachowaniu zasady, że dochód musi mieścić się w obszarze od 1029,80 do 4119,20 zł. Dwuosobowa rodzina może wnioskować o lokal o powierzchni do 52 mkw, trzyosobowa do 58,50 mkw, czteroosobowa do 71,50 mkw, pięcioosobowa do 84,50 mkw a sześcioosobowa do 91 mkw. Dochód w gospodarstwach wielorodzinnych musi mieścić się w obszarze od 617,88 zł do 2677,48 zł na osobę. Osoby niepełnosprawne mają odrębne stawki.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *