Jakie mieszkania kupują inwestorzy? Trójmiasto najbardziej atrakcyjne

0 64

Inwestorzy decydują się w dzisiejszych czasach na zakup różnorakich mieszkań. Oczywiście największy popyt odnotowuje się głównie na mieszkania dostępne od ręki, a więc takie, na które nie trzeba zbyt długo czekać. Wtedy też inwestor wykłada odpowiednią kwotę i może stać się posiadaczem wymarzonego mieszkania. Szczególną popularnością cieszą się nieruchomości znajdujące się na terenie Trójmiasta, niezależnie czy jest to mała kawalerka, czy też przestronny apartament.

Popyt na takie nieruchomości jest naprawdę spory, ponieważ wiele osób zainteresowanych jest wynajmem krótko lub długoterminowym. Inwestorzy na tym właśnie zarabiają najwięcej, zwłaszcza gdy zakupione przez nich mieszkają znajdują się w bardzo dobrej lokalizacji i można żądać za ich wynajem wysokich kwot.

alefbet/bigstockphoto.com

Na co zwracać uwagę przy zakupie mieszkań?

Trójmiasto rozwija się pod wieloma aspektami, głównie pod kątem biznesowym, edukacyjnym oraz turystycznym. Z racji tego wiele młodych osób postanawia się w ten region Polski przeprowadzić i szuka dla siebie nieruchomości, najczęściej na wynajem. W końcu w Trójmieście można liczyć na atrakcyjne zarobki, stałe zatrudnienie, ciekawą ofertę uczelni wyższych, czy też na liczne atrakcje turystyczne. Dlatego też kupujący mieszkania na wynajem inwestują swoje pieniądze praktycznie we wszystkie rodzaje nieruchomości. Mieszkania w Trójmieście zaczęły drożeć, ponieważ popyt w ostatnim czasie zdecydowanie przewyższył podaż. Mimo że pojawiają się nowe inwestycje rządowe, takie jak Mieszkanie Plus dla niezbyt zamożnych osób, które chcą się usamodzielnić, to mieszkań wciąż brakuje. Inwestorzy posiadający w swojej ofercie szereg mieszkań, mają z tego tytułu naprawdę zadowalające zwroty.

Jakich mieszkań poszukują inwestorzy?

Inwestorzy w Trójmieście interesują się praktycznie każdymi mieszkaniami, zarówno tymi znajdującymi się w budownictwie ze starej płyty, jak też luksusowymi apartamentami. Oczekiwania wynajmujących są bardzo zróżnicowane, popyt stale rośnie, co ma także wydźwięk we wzroście cen na taki wynajem. Wynajmują mieszkania zarówno na długi okres – głównie dla uczących się i studiujących, a także dla pracowników projektowych i wielkich korporacji, którzy opłacają mieszkania swoim pracownikom, jeśli pochodzą z innego miasta. Położenie takiego lokalu nie gra tak znaczącej roli, jak przy najmie krótkoterminowym. Natomiast bliskość centrum lub nieruchomości najbliżej morza, to domena mieszkań wynajmowanych na krótki okres. Takie mieszkania z pewnością przynoszą więcej przychodu, natomiast wymagają większej uwagi i obsługi. Interesują się nimi głównie turyści odwiedzający Trójmiasto. Inwestorzy wybierają też mieszkania do remontu, aby tanim kosztem doprowadzić je do odpowiedniego standardu i wynająć lub sprzedać z zyskiem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *