Duże zainteresowanie lokalami z programu Mieszkanie Plus – Kraków

0 22

Program Mieszkanie Plus bije rekord po uruchomieniu w Krakowie. Aż 1320 wniosków złożono w ciągu doby, gdy udostępniono 481 mieszkań na wynajem. Wnioski można składać do 20 czerwca i dopiero wtedy lokale zostaną rozdysponowane. Chętnych jest rekordowo dużo, co może wydłużyć całą procedurę. Jednocześnie można się spodziewać, że tak wysoki popyt pobudzi do realizacji kolejnych inwestycji w ramach programu Mieszkanie Plus. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się one w dużych miastach, gdzie koszty najmu są zdecydowanie wyższe, a chętnych więcej.

Do tej pory największą popularnością cieszyło się katowickie osiedle Nowy Nikiszowiec, w przypadku którego o najem w ciągu pierwszej doby wnioskowało ponad tysiąc osób. Rozlegle osiedle w dogodnym miejscu szybko wypełniło się lokatorami. Rosnące potrzeby mieszkaniowe Polaków doprowadziły do realizacji kolejnej inwestycji, objętej dofinasowaniem programu Program Mieszkanie Plus. W Krakowie powstaje wygodny kompleks przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej na krakowskich Klinach. Składać się będzie z 8 pięciokondygnacyjnych bloków, które łącznie zapewnią 481 nowoczesnych mieszkań z dostępem do podziemnej hali garażowej oraz kreatywnych placów zabaw dla najmłodszych. Aktualnie do użytku zostały oddane już trzy budynki, a kolejne mają być gotowe w lutym 2022 roku.

slava2271/bigstockphoto.com

Inwestycje realizuje krakowski deweloper Bartla Development, który zdecydował się na budowę przede wszystkim dwu- i trzypokojowych mieszkań, najdogodniejszych dla młodych małżeństw. Warunkiem skorzystania z programu jest próg wiekowy. Beneficjent nie może mieć więcej niż 35 lat. Cała rekrutacja odbywa się na bazie punktów, które przyznawane są osobom w trudniejszej sytuacji finansowej, posiadającym dzieci, rozliczającym się z podatku dochodowego w Krakowie. Warto dodać, że w przypadku tej inwestycji można będzie skorzystać z dopłat w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Natomiast średnia stawka czynszu nowo wybudowanych mieszkań będzie wynosiła tylko 28,85 zł za metr kwadratowy, dlatego zainteresowanie tą ofertą jest tak gigantyczne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *