Rośnie standard mieszkań na wynajem

0 239

Czasy, gdy w mieszkaniach na wynajem można było spotkać przede wszystkim meble pamiętające PRL, już mijają. Na stronach, gdzie wystawiane są oferty mieszkań na wynajem, jest coraz mniej ofert, które prezentują bardzo niski standard. W obecnych czasach właściciele zdecydowanie bardziej dbają o swoje lokale, dostosowując je do preferencji konkretnych typów klientów.

Już nie tylko cena

Dość niedawno panowało jeszcze przekonanie, że osoby wynajmujące mieszkania to klienci, których nie stać na zakupienie własnego lokum. Oczywiście nadal znaczna część osób, które poszukują lokali na wynajem kieruje się głównie względami finansowymi, niemniej nie jest to przeszkodą w oczekiwaniu odpowiedniego standardu mieszkania, za które będą musiały płacić co miesiąc czynsz. Dotyczy to nie tylko studentów, ale także młodych osób na początku kariery zawodowej, którzy przede wszystkim wymagają zadbanego i komfortowego mieszkania.

Popyt na mieszkania na wynajem

fot. Valentina R./bigstockphoto.com

W naszym kraju pojawiają się coraz częściej osoby, dla których wynajmowane mieszkanie jest po prostu kwestią wyboru. Są to w większości mieszkańcy dużych miast, którzy nie chcą pozostać na stałe w jednym miejscu, a tym bardziej spłacać 30-letni kredyt hipoteczny. Osoby te cenią sobie mobilność i niezależność, jak również bez przeszkód przeprowadzą się w inne miejsce w przypadku zmiany pracy. Ta grupa najemców w pierwszej kolejności wybiera mieszkania, które odpowiadają ich potrzebom, czyli mają dobry standard i lokalizację, a dopiero później zwraca uwagę na kwotę czynszu.

Zmiana myślenia wynajmujących

Właściciele mieszkań na wynajem traktują je jako stałe źródło dochodu, które jest niezwykle istotną częścią ich domowego budżetu. Coraz więcej inwestorów kupuje mieszkania pod wynajem, zamiast inwestować pieniądze w lokaty. Inni zaś korzystają z bardzo niskich oprocentowań w Polsce i biorą kredyty hipoteczne, a czynsz z wynajmu pokrywa bez problemu miesięczną ratę i pozwala dodatkowo zarobić.

Konkurencja dotyczącą wynajmu jest dość duża i stale rośnie, dlatego też właściciele pracują nad uatrakcyjnieniem swojej oferty. W serwisach nieruchomości i w biurach pośrednictwa pojawiają się coraz częściej oferty mieszkań z wnętrzami zaaranżowanymi przez projektantów, czy posiadającymi wysokiej klasy sprzęty AGD i luksusowe meble.

Apartamenty przyciągają najemców

Luksusowe mieszkania w doskonałej lokalizacji pojawiają się coraz częściej na rynku wynajmu. Takie lokale przeznaczone są dla określonego typu najemców, którzy bez problemu zapłacą nawet bardzo duży czynsz, jeżeli mieszkanie będzie spełniało ich wszystkie oczekiwania. W przypadku takich lokali z wyższej półki niezwykle ważną rolę odgrywa bardzo atrakcyjna lokalizacja, niemniej jednak nie powinna być ona taka sama dla każdej nieruchomości. Luksusowe apartamenty nie muszą być zlokalizowane w ścisłym centrum, ale dobrze jest, jeśli znajdują się w bardzo prestiżowych częściach miast. Taki apartament powinien być wykonany z wysokiej klasy materiałów, aby spełniał nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *