Legnicka 60C – mikroapartamenty na wynajem

0 34

Mikroapartamenty cieszą się dużą popularność wśród turystów, którzy poszukują niewielkiego lokum do najmu sezonowego. Dlatego też Grupa By Made zdecydowała się na wybudowanie nowoczesnego budynku we Wrocławiu, w którym przede wszystkim mają być dostępne kompaktowe mieszkania dla każdego. Prace budowalne już się rozpoczęły i potrwają do końca 2021 roku. Generalnym wykonawcą projektu jest spółka Olejnik Inwestycje.

Liczący siedem pięter budynek oferować będzie 129 lokali o niewielkich metrażach, od 16 do 30 metrów kwadratowych. Firma By Made zamierza też stworzyć na parterze recepcję, strefę restauracją i biurową. Natomiast na dachu dla gości dostępny będzie piękny taras widokowy. W planach inwestora jest również budową parkingu przy budynku, aby każdy mógł bezpiecznie i wygodnie pozostawić samochód. Budynek z zewnątrz będzie robił wrażenie za sprawą niecodziennej elewacji z szarej cegły, którą przełamuje szachownica z kolorowych osłon na okna. We wnętrz budynku dominować będzie jasne drewno i grafitowe dodatki.

Mikroapartamenty przy ulicy Legnickiej 60C będzie można wynajmować przez cały rok. Bliskość galerii handlowej Magnolia Park oraz siedzib wielu firm w biznesowej część stolicy Dolnego Śląska sprawi, że takie mieszkania będą atrakcyjne również dla klientów biznesowych. W okolicy znajdują się także uczelnie wyższe, sklepy, lokale gastronomiczne i rozrywkowe, a za sprawą przystanku komunikacji miejskiej łatwo można poruszać się po całym Wrocławiu.

Co ciekawe, mikroapartamenty poza funkcją noclegową będą oferowane w najmie okazyjnym, np. jako pomieszczenia biurowe czy pokoje studenckie. Wszystko zależy od potrzeb klientów w danym okresie. Koncepcja architektoniczna powstała w biurze projektowym AP Szczepaniak, które ma doświadczenie w tego typu inwestycjach. We Wrocławiu dostępnych jest już pięć takich budynków, autorstwa wrocławskiej pracowni.

Warto dodać, że apartamenty, jakie powstaną przy Legnickiej 60C, pojawią się również w sprzedaży. Wielkość większości mieszkań wyniesie 18,5 mkw. Koszt lokalu pod klucz oscylować będzie w okolicach 230 tys. zł netto.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *