Jakie wnętrza podobają się Polakom?

0 60

Każdy Polak zgodnie powie, że jego mieszkanie musi być atrakcyjne wizualnie oraz funkcjonalne. Duże znacznie odgrywa również lokalizacja w pobliżu ważnych punktów danego miasta. Ze względu na mniejszą powierzchnia mieszkania urządzane są z pomysłem, aby jak najlepiej wykorzystać każdy skrawek pomieszczenia. Większość nieruchomości ma nie więcej niż 60 metrów kwadratowych. Sprawdźmy, jakie trendy obecnie dominują w przypadku polskich wnętrz.

Polacy są coraz bardziej wymagający, gdyż dostępność mieszkań nie jest już problemem. Kupujący oczekują odpowiedniego standardu i rozmieszczenia. Wokół naszego domu nie może też brakować szkół, sklepów czy punktów medycznych. Każdy dokładnie też sprawdza czy dana dzielnica jest bezpieczna. Ponadto weryfikowane są koszty administracyjne danego osiedla. Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwupokojowe z oddzielną kuchnia oraz przestronną łazienką. W przypadku aneksu kuchennego wybierane są mieszkania z 3 pokojami, z czego dwa tworzą komfortowe sypialnie.

Kasia Bialasiewicz/bigstockphoto.com

Ze względu na dostępność dopłat z programów rządowych, kupowane są zarówno mieszkania w stanie surowym, jak i nieruchomości z rynku wtórnego. Odpowiednia aranżacją pozwala na stworzenie wymarzonego mieszkania. Polacy swoje mieszkania urządzają stylowo. Szeroka dostępność artykułów dekoracyjnych umożliwią przygotowanie wnętrza na podobnym poziomie jak czynią to Niemcy, Holendrzy czy Skandynawowie.  Dominuje minimalistyczny i nowoczesny styl z drewnianymi dodatkami i jasnymi ścianami. Na czasie są również wnętrza rustykalne i w stylu glamour.

Podsumowując, na podstawie badań TNS, wynika że Polacy najchętniej decydują się na nowoczesny styl wnętrz, z kuchnią w jasnych barwach i licznymi udogodnieniami technologicznymi. Przodują szare meble, które zdetronizowały tradycyjne brązowe. W dalszej kolejności pojawia się też beż oraz biel. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami Polacy ściany malują nie częściej niż 3-5 lat. Podobnie też wymieniają zestawy mebli. W każdym domu znajduje się wygodna kanapą, stół z krzesłami oraz komoda na ubrania, a w łazience suszarka oraz waga.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *