Jaką lodówkę wybrać?

0 222

Wyposażenie w sprzęt AGD w mieszkaniach na wynajem można scharakteryzować dwoma słowami „minimum średnie” i to pod każdym względem. Nie można przeprowadzić bezpośredniego dowodu, że oferując mieszkanie z przyzwoitej klasy sprzętem AGD możemy zażyczyć sobie wyższej kwoty czynszu. Jednak niewątpliwie prezentując chętnemu do wynajmu lodówkę, odkurzacz czy zmywarkę utwierdzamy go w przekonaniu, że w danym lokalu będzie mu się wygodnie funkcjonowało.

Dobre lodówki przyzwoitej klasy

Lodówki najtańsze są tanie nie bez powodu. Producenci oszczędzają na materiale, a wykonanie bywa mniej staranne. Lodówki z najwyższej półki z kolei zachwycają innowacyjnymi rozwiązaniami i wyglądem, jednak na ich cenę składają się głównie wysokie marże. Lodówki ze średniej półki cenowej to urządzenia w pełni funkcjonalne i przystępne cenowo.

stokkete/bigstockphoto.com

Duża kuchnia, odpowiednia lodówka

Jeżeli mieszkanie na wynajem jest obszerne, lodówka stojąca w kuchni nie może być mała. Te proporcje powinny być wprost podobne. Czyli wysoka na ok. 180 cm, o pojemności ok. 190 litrów, pojemność zamrażalnika ok. 90 litrów i najlepiej z technologią no frost, którą stosuje się już w wielu modelach. No frost, czyli system wymuszonej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu w każdym miejscu komory chłodniczej panuje jednolita temperatura.

Można pokusić się o model z szufladą CoolSelect, czyli dodatkową szufladą z osobną regulacją temperatury, tzw. komora świeżości. W tej szufladzie przechowuje się świeże ryby lub mięso bez konieczności ich zamrażania. Miejsce to też jest bardzo praktyczne do przechowywania warzyw czy owoców w temperaturze bliskiej 0 stopni. To rozwiązanie do niedawna cechowało tylko drogie modele, aktualnie jest wprowadzane również do lodówek ze średniej półki cenowej.

W mieszkaniach na wynajem rozsądnym wyborem jest lodówka bez zewnętrznych uchwytów. Bardzo często nawet w droższych lodówkach uchwyty te uszkadzają się, wyłamują lub odklejają. Stosunek mieszkańców do majątku, który nie jest ich własnością, nie zawsze jest opiekuńczy, więc warto pamiętać o tym szczególe. Dobrym rozwiązaniem jest także taki wybór lodówki, która posiada alarm włączający się, gdy jej drzwi są zbyt długo otwarte. To szczegół, ale praktyczny.

Jeżeli lodówka nie posiada systemu no frost, dobrze, gdy ma chociaż funkcję automatycznego odszraniania. Ochroni to wynajmującego przed uciążliwym odmrażaniem lodówki przy zmieniających się mieszkańcach. Automatyczne odszranianie lodówki polega na reakcji na pojawienie się na wewnętrznych ściankach szronu. Lodówka automatycznie podwyższa temperaturę i roztapia szron. Woda jaka powstaje wskutek odmrażania zostaje odparowana na zewnątrz lodówki. Natomiast dla zamrażalnika przydatna jest funkcja low frost. Powstała w nim wilgoć, na bieżąco jest odprowadzana na zewnątrz, dzięki temu warstwa lodu jaka prędzej czy później powstanie jest cieńsza i tworzy się dużo wolniej, dlatego wymaga rzadszego rozmrażania.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *