Jak wybrać sprzęt AGD do kuchni

0 86

Bez sprzętu gospodarstwa domowego już nikt nie wyobraża sobie współczesnej kuchni. Urządzenia, które ułatwiają codzienne czynności, stały się nieodzownymi elementami każdego kuchennego pomieszczenia.  Aranżując kuchnię bierze się pod uwagę przestrzeń na sprzęt AGD. Jaką kuchenkę mikrofalową lub czajnik elektryczny wybrać, aby korzystanie z nich nie wiązało się ze znacznym ubytkiem domowego budżetu?

Wybierając sprzęt AGD należy zwrócić szczególną uwagę na klasę energooszczędności, która decyduje o poziomie zużywania energii elektrycznej. Choć urządzenia o wyższej klasie są droższe, to ich zakup jest inwestycją na kolejne miesiące, gdyż rachunki nie będą tak wysokie, jak by to było z tańszym i mniej energooszczędnym sprzętem. Zasada ta jest szczególnie ważna w przypadku urządzeń używanych codziennie, czyli przede wszystkim lodówki, kuchenki elektrycznej czy ekspresu. Sprzęty, z których korzystamy w razie potrzeby, np. parowar, mikser czy suszarka do warzyw nie będą miały większego znaczenia jeśli chodzi o rachunki. Niemniej takie doraźne urządzenia powinny być podłączone do listwy, aby nie były cały czas ustawione w trybie czuwania, gdyż to również niepotrzebnie pobiera prąd.

BCFC

Decyzja w sprawie konkretnej kuchenki mikrofalowej, czajnika elektrycznego czy zmywarki nie należy do najważniejszych przy wyposażaniu całego mieszkania. Jednak warto zwrócić uwagę, czy mamy do czynienia ze sprzętem oznaczonym symbolem AA+, który potwierdza mniejsze zużycie prądu. Poza tym należy sprawdzić, jaka jest moc określonych urządzeń, bo zbyt mała w niektórych przypadkach oznaczać będzie wzmożony pobór energii. Tak jest np. w przypadku czajnika, zmywarki oraz ekspresu do kawy. W takiej sytuacji lepiej jest kupować te mocniejsze, bo szybka praca działa wówczas na naszą korzyść. Odwrotnie jest natomiast w przypadku chłodziarki czy telewizora, gdzie mniejsza moc jest wystarczająca do działania danego sprzętu, a dzięki temu mniej prądu zużywa się przy codziennym korzystaniu z niego.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *