Jak dodać przytulności wynajętemu mieszkaniu?

0 73

Wiele młodych osób wybierając mieszkanie na wynajem patrzy przede wszystkim na cenę czynszu oraz lokalizację. Niestety, lokum, które odpowiada ich budżetowi i potrzebom lokalizacyjnym nie zawsze spełnia oczekiwania najemców pod względem wizualnym. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby urządzić mieszkanie odrobinę przytulniej – i to przy niewielkiej ingerencji w samo mieszkanie.

Moc kolorów we wnętrzu!

Nawet jeżeli sam lokal jest chłodny w odbiorze, można ożywić go kolorowymi dodatkami. To naprawdę potrafi wiele zmienić. Warto zastanowić się nad ulubionym kolorem i kupić parę rzeczy w owym odcieniu – poduszki, dywanik, ramkę, lampkę czy też kocyk. Sekret pięknych wnętrz tkwi w tym, że są doskonale dopasowane. Nie muszą być jednak nudne – wszystko zależy od koloru wiodącego. Czerwień, zieleń, żółć, niebieski albo fiolet? Jak najbardziej. Lepiej unikać zbyt dużej ilości szarości, beżu albo białego, szczególnie jeśli wnętrze jest jasne i mdłe.

Kasia Bialasiewcz/bigstockphoto.com

Warto inwestować w rośliny

Teraz modne są wnętrza, w których królują kwiaty i zielona roślinność. Nie chodzi tu oczywiście o to, by zrobić z mieszkania dżunglę, ale trochę zieleni z pewnością nie zaszkodzi. Warto się jednak zastanowić nad tym, jakie gatunki roślin kupuje się do mieszkania. Najlepiej, by były to takie rośliny, które oczyszczają powietrze, a nie są też specjalnie wymagające.

Naklejki ścienne

By nadać wnętrzu charakteru i jednocześnie nie ingerować za bardzo w mieszkanie – nie każdy właściciel wyraża na to zgodę – można nakleić naklejkę na ścianę. Wzorów jest mnóstwo, rynek jest pełen różnych, ciekawych pomysłów grafik, którymi najemca może urozmaicić trochę wnętrze, w którym mieszka. Napisy, grafiki, zdjęcia, a nawet personalizowane naklejki! Wystarczy przejrzeć Internet w poszukiwaniu czegoś dla siebie. Naklejki takie są przystosowane do przyklejenia na ścianę i nie powinny jej zniszczyć przy usuwaniu.

Plakaty to dobry pomysł

Modne ostatnio rozwiązanie to wieszanie plakatów na ścianach w ładnych, eleganckich ramkach. Piękne obrazki, grafiki i mądre albo śmieszne cytaty z pewnością nadadzą charakteru zamieszkiwanym pomieszczeniom. Najlepsze jest to, że wcale nie trzeba wiercić w ścianach, aby je powiesić! Aktualnie w wielu sklepach dostępne są specjalne taśmy, które pozwolą powiesić ramkę bez ingerencji w ścianę.

Nawet z niezbyt ciekawego wnętrza można zrobić niemal katalogowe mieszkanie – wystarczy odrobina serca i pomysłu. Przeszkodą nie powinien być nawet niewielki budżet, na rynku istnieje wiele niedrogich sklepów, które w ofercie mają ciekawe ozdoby do mieszkania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *