Zastosowanie szkła we wnętrzach

0 51

Szkło jest materiałem coraz częściej wykorzystywanym do aranżacji wnętrz. Jego ponadczasowy i zjawiskowy charakter pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Szkło daje wrażenie elegancji, nadaje wnętrzu powiewu świeżości i delikatności. Wnętrze, w którym wykorzystane jest szkło, staje się wyjątkowe, estetyczne, czyste, harmonijne i romantyczne. Dodaje pomieszczeniom blasku i wnętrze optycznie staje się większe. To wszystko zawdzięcza swojej strukturze, poprzez którą refleksy i gra światła nadają jasności i subtelności.

svershinsky/bigstockphoto.com

Ze szkła można tworzyć ścienne okładziny, ściany, szklane blaty, fronty mebli lub wykorzystywać je jako subtelne dodatki i delikatne wstawki we wnętrzu. Szkło może pojawić się na frontach mebli w postaci dużych tafli lub jako połączenie różnych struktur i materiałów. Doskonale sprawdzi się też jako element podświetlonych mebli.

Rynek oferuje także wiele szklanych dodatków. Od zwykłych szklanych eleganckich wazonów czy mis, ozdobnych lamp, po szklane żyrandole, które pięknie połyskują i migoczą drobnymi szklanymi kryształkami. Można także wstawić do łazienki szklaną wannę lub umywalkę.

Szkło nie musi być bezbarwne, są dostępne szkła w różnych kolorach i o różnych strukturach. Może być satynowe, półprzeźroczyste, błyszczące, gładkie, ozdobione różnymi ornamentami. Można je stosować jako główny element pomieszczenia lub tylko jako dodatki, a i tak nada uroku.

Nadaje się ono do wszystkich pomieszczeń. Doskonale sprawdzi się w salonie, sypialni, korytarzu, kuchni oraz łazience. Dobrze łączy się z materiałami takimi jak drewno, kamień czy wszelkiego rodzaju materiały wykończeniowe. Wykorzystane w postaci luster powiększy i rozświetli każdą, nawet najmniejszą przestrzeń.

Szkło jest niezwykle plastyczne i wytrzymałe. Nowoczesne technologie pozwalają na wyginanie go, barwienie i nieograniczone możliwości aranżacyjne. Można je dostosować do każdego wnętrza i do każdych możliwości budżetowych. Najciekawsze są nowoczesne produkty szklane, które potrafią zmieniać np. poziom przepuszczalności światła. Doskonale sprawdzą się np. w postaci ścianek łazienki, które w jednej chwili staną się całkowicie nieprzezierne dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii.

Szkło może być zbrojone, hartowane lub gięte. Wszystkie te rodzaje są bardzo wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Ma jeszcze jedną zasadniczą zaletę. Jest ono bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Wadą szkła jest jego ciężar. Wykonane z niego masywne przedmioty będą dużym obciążeniem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *