Mieszkanie na wynajem – z meblami czy bez?

0 785

Wynajmowanie mieszkania to nadal opłacalna praktyka, która pozwala na comiesięczny dochód. Jednak niezbędne jest odpowiednie przygotowanie mieszkania, aby szybko znaleźć chętnych na zamieszkanie. Pojawia się pytanie – czy lokale na wynajem powinny być umeblowane?

Nie ma jednoocznej odpowiedzi na to pytanie, gdyż w zależności od preferencji klienta zarówno mieszkania nieumeblowane, jak i te kompletnie urządzone znajdą najemców. Niemniej w ogólnie przyjętym standardzie znajduje się wyposażenie kuchni w kuchenkę oraz lodówkę. Większość potencjalnych najemców zawraca też uwagę, czy w mieszkaniu znajduje się pralka. Te niezbędne sprzęty trudno przewozić z mieszkania do mieszkania, a nowe wiążą się ze sporym wydatkiem. Dlatego większość mieszkań na wynajem posiada je na starcie. Pozostałe elementy wyposażenia nieruchomości warto dopasować do preferencji potencjalnych najemców.

in4mal/bigstockphoto.com

Studenci – mieszkania w pełni umeblowane

Znacząca grupa osób wynajmuje mieszkania na okres studiów. Ze względu na różne czynniki, preferują najem tylko na 10 miesięcy. Każdy pokój często traktowany jest jako niezależna strefa mieszkalna dla innej osoby, dlatego wszystkie powinny posiadać łóżko, szafę oraz biurko. Wśród niezbędnych dla studentów urządzeń jest czajnik, odkurzacz, mikrofalówka. Ponadto wskazane jest, aby takie mieszkanie posiadało więcej sztućców, talerzy oraz garnków, co zwiększy komfort mieszkania w kilka osób.

Turyści – mniejsze apartamenty z pełnym wyposażeniem

Jednopokojowe mieszkania w popularnych miejscowościach doskonale sprawdzają się jako lokale na wynajem dla turystów. W takim przypadku należy zadbać o czystość, ładną pościel i różne udogodnienia, jak np. ekspres do kawy i telewizor. Pobyt powinien być wygodny, dlatego mieszkania należy wyposażać we wszystkie meble i urządzenia dnia codziennego.

Rodziny z dziećmi – puste mieszkanie do własnej aranżacji

Rodzina, która przeprowadza się do nowego mieszkania, często posiada wiele zgromadzonych wcześniej urządzeń i mebli, dlatego puste mieszkania w takim wypadku są chętniej wybierane. Należy jednak zachować elastyczność i w razie zapotrzebowania wstawić lub usunąć z mieszkania łóżko czy szafę. Rodziny wynajmą mieszkania na dłużej, dlatego możliwość indywidualnej aranżacji, by móc poczuć się swobodniej, jest dla nich bardzo ważna. Poza tym samodzielne doposażenie mieszkania jest powodem do obniżenia ceny, co jest najistotniejszą kwestią dla wynajmujących rodzin.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *