Miejsce do pracy w mieszkaniu – jak zaaranżować?

0 35

Miejsce do pracy w zaciszu własnego domu to już standard aranżacyjny. Jeśli metraż nie pozwala na oddzielny gabinet, tworzy się wygodną strefę do pracy przy komputerze. Jak przygotować takie miejsce, by było wygodne i dobrze wkomponowało się w resztę pomieszczenia?

Zagospodarowanie przestrzeni w funkcjonalne biuro wymaga odpowiedniego podziału danego pokoju. Może to być sypialnia, salon czy pokój gościnny. W zależności od metrażu domu czy mieszkania dopasowujemy aranżację. W przypadku większych najlepiej jest skorzystać ze ścianek działowych, które w subtelny, ale znaczący sposób oddzielą miejsce do pracy od reszty pokoju. Jest to istotne, bo separacja od innych bodźców domowych pozwala na pełną koncentrację przy wykonaniu obowiązków służbowych. Jeżeli jednak mieszkania jest niewielkie, można skorzystać z ciekawych biurek. Zbiór kilku półek, szafek lub szuflad oraz tradycyjnego biurka umożliwia w jednym miejscu ulokowanie najpotrzebniejszych rzeczy – dokumentów, książek, komputera, drukarki, itp.

Foxy burrow/bigstockphoto.com

Dobrze uporządkowana przestrzeń pozwoli na trzymanie wszystkich biurowych gadżetów w jednym miejscu. Jeszcze większe odgrodzenie od domowników zapewni stylowy parawan bądź modna kotara. Wiele opcji kolorystycznych daje możliwość na przygotowanie niestandardowego, ale bardzo ciekawego wnętrza.  Niewielki azyl do pracy powinien też mieć odpowiednią kolorystykę, która poprawi skupienie w czasie pracy. Zgodnie z zlecaniami dekoratorów wnętrz najlepszymi barwami do pracy są biel i cieple pastele, które aktywizują do działania. Niemniej każde pomieszczenie do pracy w domu – samodzielny gabinet lub fragment pokoju – należy stworzyć zgodnie z preferencjami właściciela oraz rodzajem wykonywanej pracy. Dla jednych włączony telewizor nie jest przeszkodą do kreatywnej pracy, innym tylko niezakłócony spokój pozwala na pracę, a kolejnym osobom niezbędna jest określona muzyka, która pobudza do wydajnej pracy.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *