Jak urządzić jadalnię?

0 30

Funkcjonalna jadalnia zapewnia komfort i wygodę dla wszystkich domowników, którzy w przyjemnym otoczeniu mogą wspólnie spożywać posiłek. Jadalnia to również miejsce spotkań, dlatego warto poświęcić więcej czasu na aranżację tego wnętrza i stworzyć unikatowy wystrój z odpowiednimi meblami i dodatkami.

Najmodniejsze jest obecnie łącznie kuchni z strefą jadalnianą, co pozwala na uzyskanie przestrzenności w mieszkaniu. Wówczas trzeba zadać o właściwe połączenie paneli, gdyż do kuchni wymagane są bardziej odporne na zabrudzenia. Ciekawie wygląda również zestawienie terakoty w kuchni oraz drewnianej podłogi w strefie jadalnianej. Poniżej 3 propozycję na aranżację jadalni.

Elegancka w stylu glamour

Projektując elegancką jadalnia warto skupić się na detalach, bo to one zapewniają efekt. Ściany należy pozostawić białe lub kremowe, gdyż główną ozdobą będą powieszone zdjęcia oraz obrazy. Szklany stół i srebrne krzesła stworzą klimat pomieszczenia glamour. Ponadto warto zainwestować w świece, satynowe obrusy oraz ozdobne poduszki. Dobrym dodatkiem będzie też duże lustro i świeżo święte kwiaty. Wszystko w kolorze złota i srebra. Obowiązkowy meblem jest miała komódka, na której ustawić można szklany wazon lub zestaw kawowy. W oknach sprawdzą się szyfonowe, połyskliwe zasłony.

Nowoczesna w stylu industrialnym

Wykorzystanie nietypowych elementów pozwoli uzyskać unikatowy wystrój jadalni. Szafka wykonana z palet, drewniany stół oraz metalowe krzesła w jednym pomieszczeniu to gwarancja niezwykłego efektu. Ściany należy pomalować w kolory ziemi lub zastosować tapetę o przestrzennej fakturze. Ciekawą opcją jest też powieszenie na ścianie pledu, który stworzy swoisty obraz. W oknach najlepiej sprawdza się drewniane rolety.

Richman21/bigstockphoto.com

Przytulna w stylu skandynawskim

Styl skandynawski cechuje minimalizm, który świetnie sprawdzi się w jadalni. Prosty, drewniany stół (często stosuje się nielakierowany) i białe krzesła oraz jasna kolorystka to główne zasady tej aranżacji. Ściany tylko białe bez ozdób, ewentualnie na jednej ścianie można zawiść fotografię w czarnych ramkach. Dużo światła zapewnią wolne od zasłon okna. Oświetlenie to ważny elementy tej aranżacji, duże lampy są obowiązkowe, a na niewielki stoliku pomocniczym można ustawać małe lampki, które stworzą przyjemny nastrój.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *