Inwestycje w nieruchomości nad Bałtykiem

0 354

Polskie wybrzeże zdecydowanie wraca do łask. Z uwagi na różne czynniki coraz większa liczba Polaków decyduje się bowiem na spędzenie wakacji nad polskim morzem. Krajowe kurorty tak naprawdę w niczym nie odbiegają od tych zagranicznych. Miejsce to staje się coraz bardziej popularne, także pod względem inwestycyjnym. Czy warto inwestować w nieruchomości zlokalizowane nad Bałtykiem?

Posiadanie działki nad morzem to szansa na poczynienie wielu różnych inwestycji. Mały domek to świetnie miejsce na weekendowe wypady. Poza tym nieruchomość zawsze można wynająć, co wiąże się najczęściej ze sporymi zyskami. Dobrym pomysłem  jest także kupno działki i jej odsprzedaż z zyskiem za kilka czy kilkanaście lat. Ceny gruntów i nieruchomości rosną na polskim wybrzeżu znacznie szybciej niż w innych rejonach kraju, które są mniej atrakcyjne pod względem inwestycyjnym. Roczne utrzymanie działki to koszt kilkudziesięciu złotych podatku, a zyski są ogromne.

ADragan/bigstockphoto.com

Jednak popularniejszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na mieszkanie czy dom do wynajęcia. W cenie są przede wszystkim miejsca znajdujące się blisko plaży czy z widokiem na morze, w znanych miejscowościach turystycznych – Mielno, Międzyzdroje, Kołobrzeg czy Świnoujście. Są to miasta, które cieszą się największą popularnością wśród turystów. Na wynajem mieszkania nad morzem coraz częściej decydują się nie tylko Polacy, ale i zagraniczni turyści, którzy powoli odkrywają uroki polskiego wybrzeża.

Cena za wynajem dwupokojowego apartamentu nad morzem to koszt średnio 200-400 złotych. Są to zdecydowanie najwyższe ceny za wynajem w Polsce. To koszty uśrednione, bo wiele zależy także od tego jakie są w danym miejscu warunki, a także od terminu urlopu czy wielkości samego mieszkania. Duże znaczenie ma też odległość od morza, bliskość ważnych atrakcji turystycznych czy wyposażenie lokalu. Dlatego też poszukując nieruchomości pod inwestycję trzeba pamiętać o wyborze odpowiedniego miejsca, które za sprawą atrakcyjnej lokalizacji zapewni inwestycji opłacalność.

Ponadto podczas rozważania zakupu działki czy lokalu nad morzem jako inwestycji warto zapoznać się ze statystykami. W poprzednich kilku latach średnia długość pobytu w nadmorskich miejscowościach w miesiącach wakacyjnych (lipiec-sierpień) wynosiła 7 dni. Największą popularnością cieszą się nie pokoje hotelowe, ale właśnie apartamenty czy prywatne domki. Turyści doceniają fakt, że w takim miejscu można mieć niezakłócony relaks i komfort. Coraz mniej osób decyduje się na hotele, które często są przeludnione i nie zawsze gwarantują odpowiedni wypoczynek. Poza tym często niestety pozostawiają wiele do życzenia również pod względem estetycznym. Dlatego też w cenie są nowoczesne lub odremontowane prywatne nieruchomości pod wynajem. W następnych latach taka tendencja ma się utrzymywać.

Okazuje się więc, że inwestycja w nieruchomość nad morzem może okazać się doskonałym rozwiązaniem inwestycyjnym. Mieszkanie czy dom zawsze można bowiem przeznaczyć na wynajem, który w tym rejonie przynosi spore zyski.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany *